ÜRÜNLERİMİZ

Gaz İzleme / Algılama / Ölçüm Sistemleri

HETEK El-5

Etan Gazı Tespit Dedektörü

Ürün Özellikleri
 • Neden Etan Tespit Dedektörüne İhtiyaç Vardır?
  Doğalgaz bir çok farklı hidrokarbon gazından oluşan bir bileşik gazdır. Etan gazı, şehirlerde kullanılan doğalgazın içinde bulunmaktadır. Ancak bataklık/toprak veya çöplüklerde oluşan doğalgazda etan gazı meydana gelmez. Böylece şehirlerde kullanılan doğalgaz ile çöplüklerde oluşan doğalgazın arasındaki farkı anlamaya yarar. Bu bilgi güvenlik için çok önemlidir. Aynı zamanda sızıntı ve kaçak problemlerinin var olup olmadığı konusunda bilgi verir, yanlış yönlendirmeyi engeller.

 • El-5 Sayesinde Doğru Analiz ve Hassas Ölçüm
  El-5, yarı-iletken ve kromatografik analiz teknolojilerini kombine eden gelişmiş bir etan gazı tespit cihazıdır. Numune içerisinde en az %2 oranında etan gazı var ise, cihaz tarafından tespit edilir. Minimum ölçülebilir konsantrasyon 16ppm'dir. Cihaz en fazla 2 dakika içinde doğalgazın içindeki etan (C2H6) gazının varlığını belirler. Cihazın üzerinde kendinden emişli pompası mevcuttur, özel taşıyıcı gaz gerektirmez.

 • Taşınabilir Yapı: Portatif ve Hafif
  El-5 cihazı sadece 600 gram ağırlığındadır, kullanıcılar tarafından rahatlıkla taşınabilir. Cihaz güç kaynağına bağlı olmadan, alkali pil ile çalışabilir şekilde dizayn edilmiştir. Böylelikle uzun ve maliyetli laboratuvar analiz yöntemleri kullanılmadan sahada kullanım kolaylığı sağlar.

 • Gelişmiş Analiz ve Raporlama
  El-5 cihazı saniyede bir veri depolar ve toplam 64.000 veri depolama kapasitesine sahiptir. Ölçüm verilerinin PC ortamına aktarılarak tablo-grafik formatında izlenmesini sağlayan PC yazılımına sahiptir.

 • Ürün Dokümanları
 • Heath Consultants Katalog-TR

 • Heath Consultants Hetek EI-5 Brochure-EN

 • Heath Consultants Hetek EI-5 Manual-EN

 • Teknik Özellikler
  Ölçüm Methodu Yarı-İletken Sensör
  Algılanan Gaz etan (C2H6)
  Ölçüm Hassasiyeti 16 ppm etan veya 800ppm doğalgazın içinde %2 etan
  Ekran Renkli LCD Ekran
  Baratya Özellikleri 4xAA pil, 12 saatten fazla kesintisiz çalışma süresi
  Boyutları ve Ağırlık 3 x 10 x 21 cm , Ağırlık: 600g (Taşıma Kılıfı; 12 x 34 x 45 cm)
  Aksesuarlar Taşıma Çantası, Prop (13" Lateks), Hidrokarbon Filtre, Uzatma Hortumu