ÜRÜNLERİMİZ

İş Güvenliği ve Çevresel Ölçüm CihazlarıZefon Filtre Kasetleri

İş Güvenliği Kapsamında Toz Örneklemeleri için Gerekli Filtreleri Taşıyan, Farklı Ebat ve Boylardaki İSG Aksesuarları

Ürün Özellikleri
 • Standart Filtre Kasedi
  Hava kalitesi ölçümlerinde toz örneklemek üzere dizayn edilmiş, sızdırmaz yapıda, 25mm, 37mm ve 47mm çapında, 2 veya 3 parçalı, kalite standartlarını karşılayan filtre kasetlerdir.

 • Asbest Filtre Kasedi
  Asbest liflerini örneklemek üzere dizayn edilmiş, 25mm, 37mm ve 47mm çapında, sızdırmaz yapıda, kalite standartlarını karşılayan filtre kasetleridir.

 • Üretiminde kullanılan malzemeye göre sınıflandırmalar:
  Şeffaf Stiren: En yaygın kullanımı olan kasetlerdir. Kasetin içi görülebilir.
  Opak Stiren: Kasetin içine ışık girmesini önlemek amacıyla, opak stiren olarak üretilmiştir.
  Polipropilen: Polipropilen’den üretilmiştir. Kimyasallara karşı dirençlidir.
  İletken Siyah Polipropilen: Karbon takviyeli polipropilen’den üretilmiştir. İletkenlik gerektiren örneklemelerde kullanılır. (Uygun topraklama yapılarak)

 • Kömür Tozu Örnekleme Kaseti
  Ön-tartımlı kömür tozu örnekleme kasetidir. Kaset ünitesi; mühürlenmiş dış plastik kapsül ve içinde tartılmış filtre kapsülünden oluşur. İç kapsül, 5 mikron PVC filtre ve paslanmaz çelik destekten oluşur.

 • EoS-Silika Örnekleme Kaseti
  EoS-Silika Örnekleme Kaseti Yeni NIOSH silika örnekleme standardına uygun olarak dizayn edilmiştir. Solunabilir(respirable) silika kristallerinin saha-bazlı izlenmesi için kullanılan el tipi FTIR cihazına uyumludur. Geleneksel yöntemle siklon başlığı ve EoS kaseti kullanılarak numune alınır, kasetin orta kısmındaki parça(filtreyi tutan) FTIR cihazına yerleştirilir ve direkt analize tabi tutulur. Alternatif olarak, ön-tartımlı filtre-kaset kullanılabilir, örnekleme sonrası laboratuvara gönderilerek analiz edilir.

 • 2-parçalı Standart Filtre Kasedi:
  2 parçalı kasetler, kapalı ölçümler için büyük bir avantaj sağlar. Statik elektrik nedeniyle kasetlerin duvarına yapışan tozları, 3 parçalı kasetlere göre %35 oranında azaltarak, filtrenin üzerinde daha fazla toz kalmasını sağlar.

 • 3-parçalı Standart Filtre Kasedi:
  3parçalı kasetlerin en büyük avantajı hem kapalı hem de açık ölçümler sağlayabilmeleridir. Böylece cyclone vb. ekipmanlarla birlikte kullanılabilir. Dezavantajı daha fazla yüzey alanı olduğundan dolayı plastik çerçeveye yapışan daha fazla toz kalmasıdır.

 • 3-parçalı Asbest Filtre Kasedi:
  3 parçalı asbest kasetleri hem açık hem de kapalı ölçümler için kullanılabilir. Bu kasetler statik iletken bir yapıya sahiptir.

 • Önceden hazırlanmış kasetler(pre-loaded)
  Tüm hava örnekleme kasetleri NIOSH, OSHA ve EPA standartlarını karşılamaktadır. Tüm kaset muhafazaları polistiren veya polipropilenden üretilmiştir ve iki veya üç parçalı konfigürasyonlarda mevcuttur. Kasetler, yalnızca en iyi kalite membran ve destek pedleri ile sıkı kalite güvence standartları altında ayrı ayrı monte edilir ve önceden yüklenir.
  - Tamamen monte edilmiş, önceden yüklenmiş ve kullanıma hazır
  - Sızdırmaz yapı örnek kaybını önler
  - NIOSH standartlarına uygunluk
  - Geniş filtre membranı seçimi