ÜRÜNLERİMİZ

İş Güvenliği ve Çevresel Ölçüm CihazlarıGilian CDEM-1000

Madenler ve YerAltı Uygulamaları için Kömür Tozu Patlayıcılığı Tespit ve Analiz Cihazı

Ürün Özellikleri
  • Kömür madenlerinde, kaya tozuna bağlı patlayıcılık tespiti cihazı

  • Anlık okuma ve hızlı sonuç tayini

  • Kolay okunur dijital ekran

  • MSHA onaylı (18-A 110002-0)

  • NIOSH tarafından test edildi ve onaylandı


  • Kömür madenlerinde, kömür tozunun potansiyel patlama seviyesine gelmesini önlemek için kullanılan inert kaya tozunun oranını ölçmek için tasarlanmış, kullanımı kolay bir cihazdır.

    CDEM, Pittsburgh'daki NIOSH Maden Güvenliği ve Sağlık Araştırma Laboratuvarı Ofisinde test edildi ve onaylandı. Yeraltı kömür madenlerinde kullanım için bir MSHA onayına (18-A-110002-0) sahiptir.

    Mevcut düzenlemeler, bir kömür tozu patlamasının yayılımını azaltmak için maden sahasında inert kaya tozu uygulamasını gerektirmektedir. CDEM-1000 maden işletmecileri ve denetleyiciler tarafından günlük kaya tozlaştırma işlemlerini yönetmeye yardımcı olmak ve yetersiz kaya tozlama uygulamalarını tespit ederek patlama tehlikesi potansiyelini azaltmak için tasarlanmıştır. CDEM-1000 aynı zamanda maden mühendisleri tarafından kömür tozu ve kaya tozu seviyeleri arasında daha verimli bir denge kurulmasına yardımcı olmak için etkili bir araç olarak kullanılabilir. CDEM-1000'in çalışması, maden yüzeyinden alınan bant örneklerinde koyu kömür tozu ile hafif inert kaya tozu arasındaki optik yansıma farkına dayanmaktadır. Kömür tozu ve hafif inert kaya tozu karışımı, kaya tozu konsantrasyonu arttıkça renk olarak daha açık hale gelir. Kaya tozu konsantrasyonu arttıkça, kömür tozu karışımının patlama potansiyeli azalır. Cihazın ekranında, yetersiz kaya tozu seviyeleri için *** KIRMIZI *** göstergesi ve minimum güvenli kaya seviyesi olduğunda *** YEŞİL *** göstergesi belirmektedir. CDEM-1000, minimum güvenli kaya tozu seviyesini metan yokluğunda yüzde 80'den az olmayacak şekilde ayarlar ve minimum güvenli kaya tozu seviyesini, numune sahasındaki her bir yüzde 0.1 arka plan metanı için yüzde 0,4 artırır.